אזעקה לבית, מצלמות אבטחה

  מצלמות נגד גנבות עובדים

דף הבית >> טכנולוגיה >> מאמרים >> מצלמות נגד גנבות עובדים

השאיפה של בעלי העסקים היא תמיד לבחור את העובדים הטובים ביותר, העובדים שיעבדו בצורה המקצועית ביותר, יתנו את התפוקה הדרושה והכי חשוב - יהיו נאמנים לעסק בו הם נמצאים ויפגינו מחויבות.
הדבר המפחיד ביותר לבעל העסק הוא לדעת כי העובד גונב ממנו מאחורי גבו, וישנם הרבה בעלי עסקים שאפילו לא היו מוכנים לבדוק את הנושא על מנת שהדבר הזה לא יתוודא. עובדים הם מצרך יקר לבעל העסק, במקרים רביםהעובדים מנהלים את העסק כאשר בעל העסק אינו נמצא.
לצערם של בעלי העסקים, לא בהכרח שהעובדים באמת מחוייבים לעסק או נאמנים אליו. בנוסף לכך לא תמיד העובדים הקיימים עוברים את הבדיקות הנחוצות לזהוי האם העובד הוא האדם הנכון למשימה שהוטלה עליו.

על
פי מחקר מקיף שבוצע באנגליה כ-50% מהגניבות מבוצעות על ידי העובדים, כ-30% על ידי לקוחות, והיתר על ידי ספקים, טעויות ועוד. על אף שמרבית הגניבות מבוצעות כאמור על ידי העובדים - רוב הגנבים שנתפסים הם הלקוחות.
מחקרים אחרים שבוצעו בעולם מעידים על כך שהנזק השנתי הממוצע לבית העסק בעקבות גניבות ושל עובדים מגיע ל 240,000 בשנה ועד 5 אחוז ממחזור העסק. לא בכל עסק לבקר בצורה מלאה אחר פעילות העובדים, וכן נכנסות מצלמות אבטחה לעסק אשר יכולות לתת תיעוד והקלטה ואף צפייה מרחוק בנעשה מכול מקום בעולם.

מצלמות אבטחה למחסן

רוב פעילות גניבת סחורות תתבצע באזורי המחסן של בעל העסק. עובדי המחסן למדו להכיר את כל הטריקים הקטנים, טעויות המספרים והסחורות הנכנסות והיוצאות, הם האנשים הנמצאים שם כל היום ורוב הידע נמצא אצלהם.
שמענו ותיעדנו מקרים חמורים של שיתופי פעולה בין מחסנאים, במקרה גם ותקים מאוד במקום עבודתם, שבמשך השנים גנבו מהעסק בו עבדו מאות מוצרים מבלי שאיש לא ידע. במקרים אחרים, קשים יותר, שמענו אף על שיתופי פעולה אחרים בין המובילים לעובדי המחסן.

מצלמות אבטחה מיידעות את כל הנמצא באזורים הללו כי האזור מתועד ומוקלט, לפעמיים רק הידע עצמו מוריד את מספר הגניבות בצורה משמעותית, ובמקרים רבים אחרים אף מאפשר לתפוס את הנעשה בזמן אמת, להתחקות אחר מקרים של גניבות וכן תפיסת הגנבים עצמם והעמדתם למשפט.


מצלמת אבטחה לקופה

כל בעל עסק יודע כי המקום הרגיש ביותר שלו, קודש הקודשים ממש, היא הקופה - שם נאגרים להם כספי המכירות היומיים, הכספים האמורים לשמש לכיסוי הוצאות רבות כגון: סחורות, דמי שכירות, משכורות, מיסים וכו'. לרוב הקופה מכילה כסף רב. בין אם מדובר בקופה רושמת או קופה ממחושבת בסופו של דבר ישנם עובדים אשר מראה הכסף בקופה קורץ להם, הפיתוי העומד מולם גדול עד לכך שישלשלו חלק מהכסף לכיסם.
זה נכון שרוב האנשים אפילו אינם מסוגלים להעלות דבר זה על דעתם, אך לצערנו ישנם אנשים להם המעשה קל יותר מכפי שאנחנו מסוגלים לדמיין.
השמת מצלמות אבטחה מעל קופה מאפשר תיעוד מדוייק של כל מה שקורה באזור הקופה:

תיעוד מדוייק של כמה מוצרים היו על הדלפק בזמן החשבון
תיעוד מדוייק של הסכום אותו רשם העובד בקופה/במחשב
תיעוד מדוייק של הסכום אותו שילם הלקוח לעובד הקופה
תיעוד מדוייק של הסכום אותו הכניס העובד לקופה
תיעוד מדוייק של סכום העודף אותו הביא העובד ללקוח

ברגע ששמתם מצלמת אבטחה מעל הקופה - שמתם סוף לטעויות בחשבון בסיום המשמרת -
מידה וישנם חוסרים ניתן לגלות את הסיבה לכך באמצעות צפייה בתיעוד המצלמות!
ישנם דרכים רבות בהם עובדי הקופה יכולים לגנבות מהמעסיקים שלהם, ובהם רישום כמות מוצרים כוזבת בקופה/חשבונית, מתן עודף נמוך יותר ללקוח, ואף הכנסת הכסף לכיס ללא רישום כלל (מקרה שאנחנו נחשפים אליו כמעט בכל בר/מועדון אליו אנחנו מגיעים להתקין את מצלמות האבטחה)
בנוסף לכך ניתן גם להתקין מצלמה נסתרת אשר אליה העובדים אינם מודיעים על מנת להבטיח את עצמנו - וכל עוד זה בתוך העסק שלנו זה חוקי לחלוטין.


מצלמות אבטחה לעסק שלכם

לבחירת המצלמות והמיקום הנכון ישנה משמעות רבה, בא.ש מערכות אבטחה יודעים שזה לא מספיק רק לרכוש מוצרים, מה שחשוב הוא התאמת המוצרים למקום ולדרישות, וביצוע ההתקנה הנכונה ביותר. 

 

 

 

 
 
 

מידע נוסף

 
חברת א.ש מערכות אבטחה נוסדה במטרה למענה טכנולוגי מקיף וייחודי בתחום מצלמות האבטחה, מתח נמוך והמיגון אלקטרוני.
חברתנו הוקמה במטרה למתן שירות אדיב ומקצועי בכל נושא מערכות מתח נמוך, מצלמות אבטחה ואזעקה למגזר הביטחוני, הפרטי והעסקי, בזמן קצר, ובעבודה רבה, הגענו להיות המובילים בין תחומינו, תחת קפידה על טכנולוגיה מתקדמת ורמת עבודה גבוהה מהרגיל.

נשמח לעמוד לשרותכם בכל עת. לפרטים נוספים ניתן ליצור עמנו קשר: 03-9044788

מצלמת אבטחה למעלית | מדריכים להורדה | תוכנות להורדה
 

צור קשר

 
טלפון : 03-9044788
פקס  : 03-5505578
כתובת :רחוב המרכבה 4, חולון 
נבנה ע"י מו-טק בניית אתרים